Трансформація «санаторійного тексту» у творчості Лесі Українки

Автор(и)

Анотація

У статті обґрунтовано застосування поняття «санаторійний текст» до творчості Лесі Українки. Тяжка хвороба і необхідність частого перебування у лікувальних закладах протягом усього життя створили біографічне підґрунтя для численних текстів відповідної тематики, переважно епістолярного жанру, але також і художніх. Мета розвідки – реконструювати «санаторійний текст» Лесі Українки на матеріалі епістолярію та художньої спадщини. Її листи демонструють формування дискурсивного простору хвороби – читач бачить, як епізоди лікування вплітаються в автонарацію ідентичності. Теоретичним підґрунтям дослідження стали концепції «санаторійного тексту» Є. Герльта та «гетеротопії» М. Фуко. Методологію дослідження доповнюють елементи наратологічного та біографічного методів.

Біографія автора

Марта Качмарик

Качмарчик Марта – доктор філософії в галузі літературознавства, доцент кафедри російської, української та білоруської літератур Люблінського католицького університету Івана Павла ІІ (Люблін, Польща)

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-06-29

Як цитувати

Качмарик, М. (2022). Трансформація «санаторійного тексту» у творчості Лесі Українки. Волинь філологічна: текст і контекст, (33), 19–32. вилучено із http://volyntext.vnu.edu.ua/index.php/volyntext/article/view/1008

Номер

Розділ

Осмислення творчості Лесі Українки