РЕЦЕПТИВНІ АКЦЕНТИ Є. СВЕРСТЮКА В ГАЛУЗІ СТУСОЗНАВСТВА

Автор(и)

  • Галина Яструбецька

Анотація

У статті простежено рецептивну динаміку Є. Сверстюка в аспекті виявлення різних інтерпретаційних перспектив, які пропонують життя і творчість В. Стуса. Першорядної ваги надано критеріям трансцендентальної аперцепції і збіжності горизонтів режиму сприймання автора і читача, що сприятиме охопленню діапазону художньої свідомості митця, а отже найбільш повній реалізації відчуттєво-семантичного потенціалу тексту.

На прикладі твору «Ця п’єса почалася вже давно» продемонстровано, як змінюються ідейно-естетичні параметри поезії, якщо, крім принципів історизму і детермінізму, застосувати архетипно-феноменологічні методики, в русло яких спрямовує стусознавство Є. Сверстюк.

Позиція Є. Сверстюка зорієнтована на те, щоб убезпечити творчість В. Стуса від профанації і вузькості тлумачень і визначень.

Ключові слова: рецепція, буття тексту, формат комунікування, інтен-ціональність, варіативність.

##submission.downloads##

Опубліковано

2018-04-08

Як цитувати

Яструбецька, Г. (2018). РЕЦЕПТИВНІ АКЦЕНТИ Є. СВЕРСТЮКА В ГАЛУЗІ СТУСОЗНАВСТВА. Волинь філологічна: текст і контекст, (21), 202–210. вилучено із http://volyntext.vnu.edu.ua/index.php/volyntext/article/view/669